free-riders@email.cz
Copyright Harry 2016  All Rights Reserved
JAK SE DĚLÁ AIRSTREAM
Airstream! Jedna z ikon Ameriky! Kdo z cestovatelů a příznivců karavaningu by po něm nezatoužil! Vlastnit airstream v našich podmínkách však není jednoduchá a hlavně levná záležitost. I já jsem se dostal do situace, kdy jsem stál před rozhodnutím zakoupit domeček na kolečkách. No, domeček, cílem byla vlastně náhrada za nepohodlný a ve špatném počasí ne zcela vhodný stan. Tedy nic velkého, co by zabíralo moc místa a zbytečně zvyšovalo spotřebu vozu.

Začalo tedy hledání vhodného karavanu. Bohužel, představa, že bych za svoji ameriku zapřáhnul některou na internetu  dostupnou hranatou obludičku, mi nedělala dobře na duši. Ale ten airstream je tak drahý a nedostupný...

Pak mě políbila můza a začalo mé hledání starého známého polského hitu sedmdesátých let zvaného Predom N126! Štěstí mi přálo a z Přerova jsem si dovezl celkem zachovalý kousek. Tedy, to jsem si alespoň myslel.     
Na první pohled opravdu nic moc, ale v mých očích a v mé hlavě už se rodil ďábelský plán na přeměnu tohoto ošklivého káčátka!
Můj "vzdušný sen" se rodil velice rychle, možná i rychleji než jsem chtěl. Termínem byl Lucky Cruiser Veekned, jehož datum se blížilo závratnou rychlostí. Celé práce proto trvaly celkem jen několik dnů.
Nejdříve samozřejmě musel pryč omšelý nábytek, poté i poněkud omšelejší polstrování přívěsu a nakonec i celá podlaha. Malá revize a oprava elektroinstalace také nebyla od věci. Zadní koncová a zcela rozpadlá světla mi vrásky nedělala, protože jejich výměna dokonale zapadala do mého plánu. Po celkové opravě nutných věcí, nábytku, podlahy a čalounění se celý přívěs obléknul do typické stříbrné barvy. Na střeše přibyla poziční světla - vepředu oranžová, vzadu červená. Správný airstream musí mít vzadu kulatá světla, pokud možno čtyři. Pro úsporu elektrické energie se tabulka SPZ přestěhovala vlevo pod koncová světla. Otvory po původní kapličce osvětlení se třemi žárovkami byly zasepeny laminátem. 


A tak jsem se stal majitelem recesního Airstreamu. Můj pojízdný stan byl stylový a zapřáhnutý za amerikou neudělal ostudu.  Navíc, vzhledem k jeho velikosti, můj Explorer ani nevěděl o tom, že za sebou něco táhne. Dnes již doba pokočila a s mým Airstreamem jsem se musel rozloučit, aby uvolnil místo většímu karavanu. Můj malý originální Airstream však v mých vzpomínkách navždy zůstane!