DISKRIMINACE AMERIK U NÁS
Diskriminace amerik? Něco takového vůbec existuje? Ano, kdo amerikami jezdí, ví, že je to fakt! Do této oblasti, bohužel, ještě nepronikla tzv. pozitivní diskriminace, jako je to dnes v módě. Kdyby tomu tak bylo, a na naši menšinu amerik by se zde pohlíženo stejně jako na příslušníky národnostních menšin nebo přistěhovalců, byla by situace úplně jiná. Jen si to pojďme představit:
- skončilo by vyběhávání vyjímek spojené s nemalými peněžními výdaji. Naše ameriky by vzadu blikaly červeně, vepředu svítily oranžově, tak, jako je tomu v jejich rodné zemi. Nedovolit jim tuto výsadu a právo by bylo omezování a diskriminace.

- za běžné úkony na STK by ameriky platily stejně jako ostatní auta (nedávno mě totiž stála STK více s odůvodněním, že mám ameriku). Nebo dokonce by byly amerikám poplatky prominuty, protože amerik je tady přece málo, mají těžkou situaci, velkou spotřebu a lidi se na ně koukají zkrz prsty!

- na benzín bychom měli příspěvky od ostatních daňových poplatníků. Vždyť krmit takové motory něco stojí! Přece bychom si na to něměli vydělávat sami prací! Máme přece těžkou situaci, ostatním auta tolik nežerou.

- dokonce parkování na placených parkovištích by bylo zadarmo! A víte co, povinně by se dělalo několik větších parkovacích stání podle normy USA na každém parkovišti!

- bylo by výhodné pořídit si amerik několik! Příspěvky na ty ostatní by stačily na velice slušné živobytí.

- v opravně bysme jen dostali fakturu a tu bysme si pak nechali proplatit opět od daňových poplatníků.

- kdyby jsme udělali nějaký dopravní přestupek nebo někoho nabourali, soudili by nás s přihlédnutím k tomu, že máme ameriku, měli by totiž strach, že je obviníme z diskriminace!

Ale to jsem se jenom tak zasnil. Zatím pořád patříme k menšině, která je v našem státě všemi dostupnými prosředky dikriminována. A bohužel ne jenom úředním šimlem. Nedávno se mi dostal do ruky jeden starší motoristický časopis, kde bylo porovnání třech sportovních automobilů. Jelikož jedním z nich byl americký sporťák, se zájmem jsem si ho přečetl.

V onom testu porovnávali čeští redaktoři Chevrolet Corvette, Porsche 911 a jakýsi Jaguár. Předmětem testu bylo porovnávání hodnot zrychlení, zpomalení, průjezdu slalomem, výkonu motoru, kroutícího momentu, různých dalších vlastností a v neposlední řadě také pořizovací ceny.

Výsledky jsem byl sám překvapen. Doslova a do písmene ve všech jízních zkouškách a výkonových parametrech byla nejlepší Corvetta. V těch parametrech, kde nebyla nejlepší, např. ve spotřebě paliva,  byla na stejné úrovni jako ten lepší ze zbývající dvojice. A pozor, to nejlepší na konec, byla o milion korun českých levnější než levnější z dvou zbývajících rivalů.

A výsledek ? Nejlepší je přece Porsche! Ve vysvětlujícím závěrečném odstavci jsem se chtěl dobádat, jak k tomuto výsledku redaktoři došli. Vysvětlení bylo jednoznačné, i když pro toho, kdo umí číst stále nepochopitelné - osmiválcová Corvetta nemůže nabídnout to, co šestiválcové Porsche...

 
free-riders@email.cz
Copyright Harry 2016  All Rights Reserved