ELEKTROMOBILY A EKOLOGIE
free-riders@email.cz
Copyright Harry 2023  All Rights Reserved
Dovolujeme si na tomto místě sdělit, že se nehodláme účastnit elektrické hysterie, kterou uměle vyvolalo pár jedinců ve vedení Evropské unie. Je zjevné, že těmto pár  lidem jde nejspíše opět o nějaké své osobní zájmy a zisky, které tentokráte schovávají pod roušku ekologie. Smutné je sledovat, že na tuto vlnu naskakují různí aktivisté, kteří si bohužel nedokáží v celé věci udělat jasno.

Pár jedinců, zaujímající posty v EU, se snaží zakázat spalovací motory. Důvod je ten, že spalovací motory produkují oxid uhličitý (CO2). Tito podivní lidé se snaží namluvit světu, že pokud na tomto nepatrném kousku planety nebudou jezdit automobily se spalovacími motory, tak zachrání planetu před globálním oteplováním.

Kdo se však o tuto problematiku zajímá více a jeho "ekologická" aktivita není omezena jen na vypouštění pneumatik vozům SUV a přilepování se na vozovky dálnice, zjistí, že příroda sama produkuje nemalé množství CO2. Zjistí, že největším producentem CO2 na světě jsou oceány a vegetace. Zjistí, že člověk se na celosvětové produkci oxidu uhličitého podílí vesměs jenom asi 4 procenty. Spalovací motory osobní dopravy pak mají na této mizivé části podíl asi 6 procent (údaje se mohou dle zdrojů mírně lišit). Co z toho vyplývá? Jednoduše to, že kdyby všechna auta na světě přestala používat spalovací motory, v rámci celosvětové produkce CO2 by to byla téměř kapka v moři, která by se na oteplování planety zcela jistě neprojevila. Sečteno a podtrženo, jedná se o nafouknutou bublinu, která má umožnit některým skupinám lidí bohatnout na úkor nás všech. A je jen na nás, zda na to skočíme.

Zatím si necháváme drancovat přírodu kontaminací cenných vodních zdrojů při těžbě těžkých kovů potřebných k výrobě baterií. Zabíráme nedostatková parkovací místa ve městech budováním dobíjecích stanic, čelíme nebezpečí požárů elektromobilů, které nejdou uhasit běžnými prostředky, jsme rozčarování tím, že skutečný dojezd elektromobilů je v reálných podmínkách našeho podnebního pásma o mnoho menší nežli udávají jejich výrobci, jsme otrávení zvyšující se cenou elektřiny a divíme se, že ještě mnoho lidí neprokouklo tuto manipulaci, která má za cíl opět zase o kousek zotročit část lidí a zvýšit moc a kapitál jiných.

A tak nám nezbývá, nežli doufat, že zdravý rozum nakonec zvítězí.   

Převzato z časopisu Chrom&Plameny